panorama

Klub Odkrywców Książek - podsumowanie

„Klub Odkrywców Książek” to szkolna akcja czytelnicza przygotowana w ramach programu „Biblioteka – dobre miejsce dla człowieka” na rok szkolny 2025/2026. Jej celem jest zachęcenie uczniów do regularnego czytania poprzez formę zabawy i wyzwań.

Uczestnicy wyruszyli w literacką podróż, podczas której czytali wybrane książki, zdobywali kolejne stopnie odkrywcy i wykonywali dodatkowe wyzwania czytelnicze.

Najbardziej wytrwali czytelnicy zdobyli tytuł Odkrywcy Książek oraz otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.  Główną nagrodą było spędzenie jednego dnia za biblioteczną ladą w roli bibliotekarki/bibliotekarza.

Oto dwie uczestniczki akcji, które wytrwały do końca - Laura i Zuzia.






Nowsza Starsza